Emmanuel Macron vymenoval nového francúzskeho premiéra, stal sa ním Jean Castex

3. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.7.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident v piatok vymenoval za nového premiéra Jeana Castexa, ktorý koordinoval stratégiu opätovného otvárania Francúzska v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Krajina by sa mala pod jeho vedením sústrediť na opätovné naštartovanie ekonomiky, hlboko poznačenej koronakrízou a mesiacmi prísnych opatrení proti šíreniu vírusu. Castex na poste nahradil Édouarda Philippa, ktorý krátko predtým podal demisiu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa chce ohlásenými zmenami vo vláde na zostávajúce dva roky svojho mandátu vydať “novou cestou”. Vystriedať by sa malo viacero členov vlády.

Päťdesiatpäťročný Castex sa radí medzi konzervatívcov a svoju politickú kariéru začal v roku 2008 v mestečku Prades na juhu Francúzska, kde ho v marci znovu zvolili za starostu. Je považovaný za experta v sociálnej a zdravotnej oblasti.

Zmeny vo vláde nasledujú po tom, ako v komunálnych voľbách zelení porazili Macronovu vládnu stranu Republika v pohybe. Plánovali ich však už aj pred hlasovaním.

Viac k témam: francúzsky premiér, francúzsky prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Emmanuel Macron vymenoval nového francúzskeho premiéra, stal sa ním Jean Castex © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!