Enterprise Investors predáva veternú farmu Skoczykłody

3. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

3.8.2020 (Webnoviny.sk) – Polish Enterprise Fund VI, private equity fond spravovaný Enterprise Investors (EI), predal veternú farmu Skoczykłody. Kupujúcim je PGE Energia Odnawialna, dcérska spoločnosť PGE Polska Grupa Energetyczna. Hodnota predávanej spoločnosti je 50 miliónov eur.

Na základe skúseností získaných počas investície v spoločnosti Polish Energy Partners – PEP (dnes Polenergia) sa Enterprise Investors v roku 2012 rozhodla nasmerovať ďalšiu investíciu do oblasti obnoviteľných energií a založiť spoločnosť Wento. EI angažovala do riadenia nového projektu skupinu skúsených manažérov vrátane Wojciecha Cetnarskeho, zakladateľa a bývalého CEO spoločnosti PEP, ktorý sa postavil na čelo projektu Wento. Pôvodne Wento kupovalo projekty v oblasti veternej energie v pokročilom štádiu, vylepšovalo ich parametre, stavalo veterné farmy a predávalo ich koncovým kupujúcim. V roku 2016 spoločnosť vstúpila aj do sektora solárnej energetiky, v ktorom vyvíja projekty od konceptu po uvedenie do prevádzky. K dnešnému dňu Wento vybudovalo alebo skonštruovalo veterné farmy s celkovým výkonom presahujúcim 80 MW a fotovoltické projekty s výkonom takmer 230 MW.

Skoczykłody je moderná a vysoko efektívna veterná farma s výkonom 36 MW. Vďaka značným skúsenostiam tímu spoločnosti Wento prebehla výstavba zariadenia v plánovanom čase a bez prekročenia rozpočtu len za 15 mesiacov. Farma spustila komerčnú prevádzku v štvrtom kvartáli roku 2015.

“Veľmi nás teší, že predajom veternej farmy Skoczykłody spoločnosti PGE Group prispievame k zelenej transformácii poľského energetického sektora,” povedal Michał Rusiecki, managing partner v Enterprise Investors zodpovedný za túto investíciu. “V Poľsku patríme k pionierom v oblasti obnoviteľných energií a naša portfóliová spoločnosť Wento, ktorá aktuálne pracuje na projektoch s celkovým výkonom takmer 700 MW, patrí medzi top spoločnosti v solárnej energetike,” dodal M. Rusiecki.

Enterprise Investors patrí k najväčším investorom v strednej Európe

Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali takmer 2 mld. eur do 144 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 134 investícií v objeme 4,1 mld. eur. V Čechách a na Slovensku má Enterprise Investors za sebou niekoľko investícií do spoločností Kofola, AVG, STD Donivo či Orange. Viac informácií na https://www.ei.com.pl/sk/

Informačný servis

Viac k témam: Enterprise Investors, PR, Skoczykłody
Zdroj: Webnoviny.sk – Enterprise Investors predáva veternú farmu Skoczykłody © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!