Eset láme svoje rekordy, tržby firmy presiahli už pol miliardy eur

11. júna 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.6.2020 (Webnoviny.sk) – Tržby spoločnosti ESET, ktorá podniká v oblasti v kybernetickej bezpečnosti, v minulom roku prvýkrát prekročili hranicu pol miliardy eur a dosiahli úroveň 526,6 miliónov eur. Išlo o ich medziročný rast o približne 8,5 percenta. Čistý zisk firmy medziročne stúpol o 14 percent na viac ako 77,7 miliónov eur. Spoločnosť o tom informovala v správe, ktorú vo štvrtok poskytla agentúre SITA.

Cieľom je pokoriť miliardovú hranicu

„Polmiliardová hranica predstavuje ďalší míľnik za našim cieľom stať sa jedným z troch najväčších globálnych dodávateľov bezpečnostných riešení na svete a presiahnuť miliardovú hranicu,“ povedal o vývoji tržieb generálny riaditeľ spoločnosti ESET Richard Marko.

V oblasti tržieb bol pre firmu naďalej najsilnejší región Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA), ktorý sa na tržbách podieľal až 53 percentami.

Nasledovala Severná Amerika s 25-percentným podielom a región Ázie a Tichomoria s 22-percentným podielom.

Firma zdaňuje celosvetové príjmy na SR

V rámci jednotlivých krajín najviac stúpli tržby v Českej republike, a to o 23 percent. Tržby na Slovensku vlani vzrástli o 10 percent na 18 miliónov eur.

Spoločnosť ESET konsoliduje a zdaňuje príjmy zo sveta na Slovensku a za minulý rok vykázala daň z príjmu vo výške viac ako 19 miliónov eur.

Spoločnosť ESET je najväčšou slovenskou firmou v oblasti informačných technológií. Jej produkty sa predávajú vo viac ako 200 krajinách a teritóriách na svete, globálne zamestnáva približne 1800 ľudí, pričom približne tretina pracuje vo vývoji a výskume.

Viac k témam: kybernetická bezpečnosť, softvér, tržby
Zdroj: Webnoviny.sk – Eset láme svoje rekordy, tržby firmy presiahli už pol miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!