Estónsky vzdušný priestor narušilo ruské lietadlo, prelet trval necelú minútu

11. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.6.2020 (Webnoviny.sk) – Estónsky vzdušný priestor narušilo ruské civilné lietadlo. Informovali o tom predstavitelia estónskej armády, podľa ktorých Tupolev Tu-204-300, typ bežne používaný aj ruskou vládou, strávil v stredu ráno v priestore neďaleko ostrova Vaindloo v Baltskom mori necelú minútu.

Lietadlo malo počas preletu údajne zapnutý transpondér, ale posádka neoznámila letový plán a nenadviazala žiaden rádiový kontakt s estónskou leteckou navigačnou službou.

Estónske ministerstvo zahraničia si pre prelet predvolalo ruského veľvyslanca Alexandra Petrova, aby mu odovzdalo príslušnú nótu.

Estónska armáda uviedla, že je to prvé narušenie ich vzdušného priestoru ruským lietadlom tento rok. V oblasti sa počas ostatných rokov stalo viacero rovnakých prípadov.

Estónsky ostrov Vaindloo leží pomerne blízko letového koridoru, cez ktorý lietajú ruské lietadlá smerujúce z Petrohradu do Kaliningradu.

Viac k témam: lietadlo, ochrana vzdušného priestoru
Zdroj: Webnoviny.sk – Estónsky vzdušný priestor narušilo ruské lietadlo, prelet trval necelú minútu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!