Európska komisia odobrila český program podpory podnikateľov, na pomoc firmám pôjde asi 1,9 miliardy eur

11. mája 2021 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.5.2021 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) schválila český program podpory podnikom postihnutých pandémiou v sume približne 1,9 miliardy eur (50 miliárd českých korún). Program komisia schválila na základe dočasného rámca pre štátnu podporu. EK o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Podpora z českého programu bude mať formu priamych grantov, záruk alebo úverov na kompenzáciu nákladov, ktoré príjemcom vznikli v období od februára 2020 do decembra 2021. Žiadať o ňu budú môcť firmy, ktorým obrat v príslušnom období v porovnaní s rovnakým obdobím pred pandémiou klesol aspoň o 25 až 50 percent.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

V prípade firiem pôsobiacich v oblasti kultúry môžu o podporu žiadať tie, ktoré pre vládne opatrenia s cieľom obmedziť šírenie koronavírusu mohli poskytovať kultúrne služby verejnosti len v obmedzenej miere alebo ich nemohli poskytovať vôbec.

„Pre obmedzujúce opatrenia s cieľom brániť šíreniu koronavírusu celý rad podnikov v EÚ zápasí s výrazným poklesom príjmov. Tento český program, ktorý disponuje čiastkou 1,9 miliardy eur, zabezpečí podnikom postihnutým pandémiou koronavírusu podporu likvidity,” uviedla výkonná podpredsedníčka EK zodpovedná za politiku hospodárskej súťaže Margrethe Vestagerová.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia odobrila český program podpory podnikateľov, na pomoc firmám pôjde asi 1,9 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!