Európska komisia prešetruje, či firma Apple nebráni hospodárskej súťaži

16. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

16.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia začala dve protimonopolné prešetrovania firmy Apple pre obavy z narušovania hospodárskej súťaže v súvislosti s aplikáciou mobilnej predajne a platobnej platformy.

Európska komisia (EK) uviedla, že začala formálne prešetrovanie fungovania Apple Pay pre obvinenia, že firma v niektorých prípadoch nedovoľuje prístup k tomuto platobnému systému.

Druhé prešetrovanie zo strany EK sa týka mobilnej aplikácie App Store pre obavy, že firma Apple bráni tomu, aby developeri dovoľovali používateľom iPhonov a iPadov získavať informácie o spôsoboch nákupov mimo tejto aplikácie.

Podpredsedníčka EK Margrethe Vestagerová uviedla, že sa zdá, že firma Apple získala rolu “strážnika”, pokiaľ ide o distribúciu aplikácií a obsahu pre populárne zariadenia tejto firmy.

Zároveň sa zdá, že Apple stanovuje podmienky, ako by sa mal používať platobný systém Apple Pay v aplikáciách a na internetových stránkach predajcov. “Je dôležité, aby opatrenia Applu nebránili zákazníkom profitovať z nových platobných technológií,” uviedla Vestagerová a poznamenala, že koronakríza zrýchlila rast objemu mobilných platieb.

Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia prešetruje, či firma Apple nebráni hospodárskej súťaži © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!