Európska komisia schválila slovenské schémy pomoci na podporu spoločností

19. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

19.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia schválila tri slovenské schémy pomoci s celkovým rozpočtom 4 mld. eur na podporu spoločností postihnutých prepuknutím pandémie ochorenia Covid-19. Podpora bude mať formu priamych grantov a záruk za úvery.

Ich cieľom je podľa komisie poskytnutie likvidity spoločnostiam a pomoc im v činnosti a v snahe udržať si úroveň zamestnanosti.

Viac o téme: Koronavírus

EK potvrdila, že slovenské systémy finančnej pomoci sú v súlade s dočasnými pravidlami štátnej pomoci a sú potrebné, vhodné a primerané na odstránenie vážneho narušenia hospodárstva členského štátu EÚ,” uviedla v piatok Martina Štefániková z tlačového oddelenia Zastúpenia EK na Slovensku.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

EK schválila podporu pre krajinu na základe dočasného rámca, ktorý umožňuje členským štátom využívať úplnú flexibilitu stanovenú v pravidlách štátnej pomoci, aby mohli podporiť hospodárstvo v čase pandémie Covid-19,” dodala Štefániková.

Verzia rozhodnutia, ktorá nemá dôverný charakter, bude zverejnená v registri štátnej pomoci na webovej stránke Komisie venovanej hospodárskej súťaži.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia schválila slovenské schémy pomoci na podporu spoločností © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!