Európska únia opäť predĺži sankcie proti Krymu, už podniká všetky potrebné kroky

10. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Európska únia predĺži sankcie proti Ruskom anektovanému Krymu o ďalší rok. Informovali o tom v stredu diplomati v Bruseli. Ako dodali, v tomto smere už podnikajú všetky potrebné kroky.

Na základe sankcií nesmú v prístavoch Krymského polostrova, ktorý leží na severnom pobreží Čierneho mora, kotviť výletné lode z Európskej únie.

Reštriktívne opatrenia zahŕňajú tiež zákazy exportov a investícií, predovšetkým pre podnikateľské subjekty z oblasti energetiky, dopravy a telekomunikácií.

Sankcie naposledy predĺžili v júni minulého roku, pričom vypršať mali 23. júna. Dôvodom ich zavedenia je “protiprávna anexia Krymu a Sevastopoľa zo strany Ruska”. Európska únia podľa vlastných údajov toto porušenie medzinárodného práva neuznáva a naďalej podporuje suverenitu a teritoriálnu integritu Ukrajiny.

Rusko jednostranne anektovalo Krymský polostrov v roku 2014. Európska únia, Ukrajina ani väčšina štátov sveta to však nikdy neuznala.

Viac k témam: Krym
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia opäť predĺži sankcie proti Krymu, už podniká všetky potrebné kroky © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!