Exporadca amerického prezidenta John Bolton môže vydať knihu spomienok, rozhodol sudca

20. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

20.6.2020 (Webnoviny.sk) – Bývalý poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton môže pokračovať s vydaním svojej knihy spomienok, aj napriek tomu, že sa to administratíva Donalda Trumpa snaží zastaviť, pretože sa obáva odhalenia tajných informácií. V sobotu o tom rozhodol federálny sudca.

Hazard s bezpečnosťou USA

Hoci sa sudca Royce Lamberth v prípade, ktorý sa v jadre zaoberal slobodou prejavu a tlače a obavami o národnú bezpečnosť, priklonil na stranu Boltona, jasne tiež vyjadril svoje znepokojenie, že bývalý poradca “hazardoval s národnou bezpečnosťou Spojených štátov”, keď odmietol postup úradného preskúmania pred vydaním.

Cieľom takéhoto procesu je zabrániť vládnym úradníkom vo zverejňovaní tajných informácií vo svojich memoároch. Bolton sa rozhodol publikovať “svoju knihu bez toho, aby si zaistil konečný súhlas národných spravodajských služieb“ a pravdepodobne spôsobil nenapraviteľnú škodu pre národnú bezpečnosť, uviedol Lamberth.

Kníhkupcovia už dostali výtlačky

Keďže však už 200-tisíc výtlačkov dostali kníhkupcovia po celej krajine, pokúsiť sa zastaviť vydanie by bolo zbytočné, skonštatoval.

Vydanie Boltonových memoárov s názvom The Room Where It Happened je naplánované na utorok a rozhodnutie sudcu tak uvoľňuje cestu ich širšej distribúcii.

Kniha vykresľuje nelichotivý portrét o rozhodovaní prezidenta Donalda Trumpa v oblasti zahraničnej politiky počas búrlivého roka a pol, ktorý Bolton strávil v Bielom dome.

Viac k témam: kniha
Zdroj: Webnoviny.sk – Exporadca amerického prezidenta John Bolton môže vydať knihu spomienok, rozhodol sudca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!