Facebook začal označovať príspevky o prezidentských voľbách, nevynechal ani Trumpove či Bidenove

22. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.7.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna sieť Facebook začala označovať príspevky od amerického republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa o nadchádzajúcich voľbách.

Pri jeho príspevkoch, vrátane jedného, kde tvrdí, že súčasné pravidlá o hlasovaní poštou by mohli viesť ku “skorumpovaným” voľbám, sa už po novom objavuje odkaz na webstránku s informáciami o hlasovaní.

Facebook pritom označil aj niektoré príspevky Trumpovho demokratického konkurenta Joea Bidena.

Označovanie príspevkov o voľbách

Facebook sľúbil, že bude označovať všetky príspevky o prezidentských voľbách, vrátane tých od politikov. Opatrenie zaviedli v júni po tom, čo sa naň zniesla kritika, že nerobí dostatok pre boj proti dezinformáciám.

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg sa vtedy vyjadril, že budú označovať príspevky o voľbách, ale nebude to jednoduché. Opatrenie má podľa jeho slov platiť nehľadiac na presnosť príspevkov.

Trump neverí poštovému hlasovaniu

Trump na sociálnych médiách kritizuje poštové hlasovanie, ktorému podľa svojich slov neverí. Svoje tvrdenia o tom, že by mohlo viesť k podvodom, však nepodkladá dôkazmi.

Podľa odborníkov to tak nie je a počas pandémie koronavírusu by takýto dištančný spôsob hlasovania mohol mať významnú rolu.

Viac k témam: COVID-19, dezinformácie, hlasovanie poštou, Koronavírus COVID-19 v USA, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Facebook začal označovať príspevky o prezidentských voľbách, nevynechal ani Trumpove či Bidenove © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!