Fico chce verejnosť oboznámiť so správou SIS, Smer požiada o zbavenie mlčanlivosti

27. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.5.2021 (Webnoviny.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podá v Národnej rade SR (NR SR) procedurálny návrh, v ktorom požiadajú o zbavenie mlčanlivosti v súvislosti so správou Slovenskej informačnej služby (SIS). Informoval o tom na tlačovej besede poslanec a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Fico hovorí o nevinných

„My sme svedkami toho, že tu sa masívne porušujú zákony a zneužíva právo. Tu sú prípady, kde s vysokou pravdepodobnosťou sedia ľudia nevinne vo väzbe, sú prípady, kde sú mnohí obvinení nevinne a všetci nám hovoria, musíme byť ticho, nemôžte nič povedať,“ povedal Fico s tým, že dokument SIS sa týka všetkých veľkých medializovaných káuz.

Ako dodal, ak by bol zbavený mlčanlivosti, tak bude verejnosť oboznamovať s celým textom správy.

Hegerovi chcú vysloviť nedôveru

Zároveň Fico povedal, že treba počkať s vyslovením nedôvery predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi (OĽaNO), ktoré avizovali nezaradení poslanci NR SR a členovia strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

„To nikomu nepomôže, len prekryjeme priestor zbytočnou, smiešnou diskusiou, ktorá nemá žiadny efekt. Venujme sa prepusteniu ľudí, ktorí sú nevinní a ako zastaviť tento zločinecký gang, ktorý tu ovplyvňuje trestné konania,“ pokračoval. Doplnil však, že určite však niekedy tento návrh podpíšu.

Viac k témam: správa SIS, zbavenie mlčanlivosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico chce verejnosť oboznámiť so správou SIS, Smer požiada o zbavenie mlčanlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!