Fico: Tak mi zoberte ročný plat za plávanie v bazéne vo Vinosadoch

18. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.7.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico povedal, že považuje za smiešne, keď má dokladovať parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií svoj pobyt v súkromnom kaštieli vo Vinosadoch neďaleko Pezinka.

Fico si bol päťkrát zaplávať

Spýtal sa, či si má pýtať faktúru od správcu, ktorý tam kosí trávu. Poznamenal, že si bol len päťkrát zaplávať v súkromnom zariadení.

„Čo odo mňa chcete? Čo si mám pýtať od toho správcu, čo tam kosí trávu, prosím ťa, vypíš mi rukou, že ti zaplatím päť eur za hodinu plávania v bazéne? Čo mám urobiť? Akú faktúru mám pýtať? Od koho? To nie je hotel, to nie je rehabilitačné pracovisko. To je normálny súkromný dom, ktorý má bazén, ktorý má dvanásť alebo trinásť metrov. Bol som tam päťkrát plávať v bazéne, tak mi zoberte ročný plat za to,“ vyjadril sa v sobotu Fico.

Kaštieľ má nejasné majetkové pozadie

Parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií má poskytnúť vysvetlenie o nákladoch jeho pobytu v kaštieli vo Vinosadoch neďaleko Pezinka.

Výbor začal konanie voči Ficovi dňom 9. júna tohto roka, kedy Nadácia Zastavme korupciu doručila výboru podnet s podozrením, či Fico neprijal neoprávnený dar alebo výhodu. Podľa nadácie má kaštieľ nejasné majetkové pozadie, za ktorým môže byť podnikateľ Jozef Brhel, ktorý má blízko k strane Smer-SD.

Fico v sobotu povedal , že môže chodiť plávať, kde chce. Podotkol, že v čase koronakrízy boli všetky plavárne pozatvárané. „Viete, že mám problémy s krvným tlakom,“ podotkol a dodal, že „tak ma vyžeňte z parlamentu“.

Viac k témam: Nadácia Zastavme korupciu, predseda strany Smer-SD, Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: Tak mi zoberte ročný plat za plávanie v bazéne vo Vinosadoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!