Filip Polášek kritizuje tenisový zväz, chce si však zahrať na olympiáde

23. júla 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

23.7.2020 (Webnoviny.sk) – V minulosti bol zvyknutý oslavovať narodeniny na tenisových turnajoch, v utorok si Filip Polášek štrngol pri oslave 35. narodenín s priateľkou a dcérou doma. Člen elitnej svetovej desiatky vo štvorhre by chcel vyhrať niektorý z grandslamových turnajov a domov doniesť aj medailu z olympijských hier. V Davisovom pohári už nemieni hrať, na olympijskom turnaji by však nechcel chýbať.

Olympijské hry v Tokiu boli jedným z hlavných cieľov Filipa Poláška pre rok 2020. Pandémia koronavírusu mu cestu do Japonska znemožnila. Semifinalista tohtoročného Australian Open aj vlaňajšieho Wimbledonu po boku Chorváta Ivana Dodiga však verí, že o rok zažije premiérovo olympijskú atmosféru. V doterajšej kariére sa pod piatimi kruhmi ešte nepredstavil.

Mužská štvohra po boku Zelenaya

Bol som blízko k účasti na hrách v Londýne 2012, ale vtedy sa zranil Michal Mertiňák a ani ja som nemal práve najlepšiu sezónu. Chcel by som si zahrať na olympijskom turnaji, je pre mňa na rovnakej úrovni ako grandslamové podujatia. Ak už na OH budem, nechcem sa len zúčastniť a povedať si, aká bola pekná. Keď niekam idem, chcem tam niečo dosiahnuť. Robím všetko pre to, aby som bol svetová jednotka, chcel by som vyhrať grandslamový turnaj a získať aj olympijskú medailu. Keď sa to však nepodarí, určite sa nehodím o zem,“ uviedol Filip Polášek na webe olympic.sk.

Pozdáva sa mu aj termín posunutých budúcoročných hier (23. júla – 8. augusta 2021). Podujatie bude pár týždňov po skončení Wimbledonu a krátko pred začiatkom US Open. Svetová osmička vo štvorhre momentálne ešte netuší, s kým by mohla o rok v Tokiu nastúpiť. Vďaka rebríčkovému postaveniu by mu účasť v párových súťažiach nemala uniknúť. Najpravdepodobnejšou možnosťou je mužská štvorhra po boku Igora Zelenaya a miešaná s Viktóriou Kužmovou, ak sa slovenská ženská jednotka pod päť kruhov kvalifikuje. “S Igorom by sme sa mohli kvalifikovať aj vďaka rebríčkom a ak zostanem vo svetovej desiatke, nemuseli by sme žiadať o voľnú kartu. V Davisovom pohári sme odohrali niekoľko skvelých stretnutí a aj naposledy proti Čechom sme sa ukázali v dobrom svetle. Zatiaľ sme sa o Tokiu nebavili, keďže olympijské hry sú posunuté. Verím, že miestenku si vybojuje aj Viki Kužmová. Úvod sezóny jej síce nevyšiel, ale teraz na slovenských turnajoch ukazuje dobrú formu,” pokračoval Polášek.

Za súčasného vedenia pomáhať nechce

Začiatkom marca najlepší slovenský deblista oznámil, že štvorhra proti Čechom bola jeho posledným zápasom v daviscupovom tíme Slovenska. V národnom drese však nechce skončiť úplne, o čom svedčí aj jeho snaha dostať sa na olympijský turnaj. O prípadnom návrate do daviscupového tímu ho v predošlých mesiacoch po jeho rozhodnutí nikto nepresviedčal. “Nestotožňujem sa s krokmi Slovenského tenisového zväzu, preto som sa vzdal reprezentácie v Davisovom pohári. Tenisový zväz však neorganizuje olympiádu a ani tam neposiela športovcov. Olympijské hry sú jedinečná akcia, neporovnateľná s Davisovým pohárom,“ myslí si slovenský Tenista roka 2019.

Polášek patrí medzi hlasných kritikov pomerov v slovenskom tenise. Jeho názor sa dlhodobo nemení, vyjadrenia sú konštantné a všeobecne známe. S výsledkami slovenských tenistov nie je spokojný: “Nezdieľam nadšenie všetkých ľudí. Budem im držať palce, aby sa ich nadšenie prenieslo aj do výsledkov. Neteší ma, kde je dnes slovenský tenis. Radšej by som bol, keby sme mali jeden spoločný názor, že je to všetko super. Ten však nemáme.“

Ambíciou deblového špecialistu bude aj po skončení kariéry pomáhať slovenskému tenisu na ceste rozvoja. Má však striktnú podmienku. “Pokiaľ bude vôľa a chuť, rád pomôžem, či to bude vo forme trénovania alebo aj práce na tenisovom zväze. Za súčasného vedenia však nie,“ dodal Filip Polášek na webe SOŠV.

Viac k témam: Davisov pohár, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, STZ Slovenský tenisový zväz, US Open, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Filip Polášek kritizuje tenisový zväz, chce si však zahrať na olympiáde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!