Finančná pomoc pre regióny bude väčšia, Remišová hovorí o výzvach za desiatky miliónov eur

28. mája 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2021 (Webnoviny.sk) – Finančná podpora v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) bude pre Slovensko tento rok navýšená o 195 miliónov eur a v roku 2022 o takmer 52 miliónov eur.

Informuje o tom v tlačovej správe ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) s tým, že program je súčasťou európskeho protikrízového balíka REACT-EU. Z neho má SR celkovo obdržať 780 miliónov eur.

Podpora pre zelenú infraštruktúru

„Výrazná časť z týchto peňazí bude smerovať práve do regiónov,” povedala ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) s tým, že financie majú byť využité hlavne na budovanie zelenej infraštruktúry, zníženie energetickej náročnosti budov, ekologickú dopravu, vzdelávanie a podporu kultúry v regiónoch.

Rovnako sa má investovať do posilnenia kapacít v zdravotníckom systéme a ochrany verejného zdravia. V lete budú za týmto účelom vyhlásené výzvy na predkladanie projektov v objeme približne 151 miliónov eur.

Podporia základné školy v Bratislavskom kraji

Financie sa podľa Remišovej tiež využijú na podporu základných škôl v Bratislavskom kraji, ktorý dlhodobo čelí akútnemu nedostatku miest pre nových žiakov a pomôžu tiež stredným školám v rámci Banskobystrického kraja.

„V priebehu leta budú vyhlásené ďalšie výzvy so zameraním na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry, na verejnú osobnú dopravu, cyklodopravu a predprojektovú prípravu,” povedala ministerka. Dodala, že ďalšie financie sa môžu využiť na podporu budovania sociálnych služieb a tiež budovania materských a stredných odborných škôl.

Viac k témam: finančná pomoc, Integrovaný regionálny operačný program (IROP)
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná pomoc pre regióny bude väčšia, Remišová hovorí o výzvach za desiatky miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!