Finančná správa rozbehla akciu Jastrab, dôvodom sú daňové úniky a podvodné konanie

8. júla 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.7.2020 (Webnoviny.sk) – Finančná správa (FS) vykonáva v týchto dňoch akciu s názvom Jastrab. Zameraná je na firmy, ktoré sú podozrivé z porušovania daňových predpisov v oblasti dane z pridanej hodnoty (DPH). Finančná správa pri kontrolovaných daňových subjektoch identifikovala rizikovú DPH, a teda podvodné konanie až vo výške viac ako 1,26 milióna eur. Finančná správa upozorňuje, že takéto podvody vidí.

“FS aktuálne identifikovala takmer 40 daňových subjektov, ktoré sú podozrivé z podvodného konania a daňových únikov. Zaisťuje doklady po celom Slovensku,” informovala agentúru SITA hovorkyňa FS Ivana Skokanová.

Finančná správa rozbehla celoslovenskú akciu s názvom Jastrab. Zamerala sa na 36 daňových subjektov z troch reťazcov, pri ktorých identifikovali príslušníci finančnej správy na základe dát z analytických systémov daňový únik na DPH.

“Do akcie sú zapojené všetky daňové úrady, ako aj Kriminálny úrad finančnej správy. Príslušníci finančnej správy vykonávajú miestne zisťovania a zaisťujú potrebné doklady a účtovníctvo. Po vykonaní všetkých miestnych zisťovaní, za účelom základného zistenia skutkového stavu a vyzbierania dokladov, bude nasledovať ďalšia fáza. Po analýze dokladov budú otvorené daňové kontroly,” dodala Ivana Skokanová. Zároveň dodala, že o výsledkoch akcie bude finančná správa informovať.

Viac k témam: akcia Jastrab, daňové úniky
Zdroj: Webnoviny.sk – Finančná správa rozbehla akciu Jastrab, dôvodom sú daňové úniky a podvodné konanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!