Firma v Šuranoch nelegálne zamestnávala cudzincov, polícia ich vyhostila zo Slovenska

6. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.6.2021 (Webnoviny.sk) – Cudzinecká polícia za nelegálnu prácu vyhostila na jeden rok 19 cudzincov. Ako informovala Polícia SR na sociálnej sieti, daní cudzinci majú 30 dní na to, aby zo Slovenska vycestovali.

Našli ich vo firme v Šuranoch

Cudzincov našli policajti spolu s pracovníkmi Inšpektorátu práce Nitra a pracovníkmi Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Nové Zámky v jednej z firiem v Šuranoch v okrese Nitra.

Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru Nové Zámky na základe zákona o pobyte cudzincov v súvislosti s konaním o ich administratívnom vyhostení zo Slovenska predviedlo 22 cudzincov.

Traja boli prepustení

„Predvedených bolo sedem štátnych príslušníkov Srbska, 11 štátnych príslušníkov Ukrajiny, dvoch štátnych príslušníkov Bosny a Hercegoviny a dvoch štátnych príslušníkov Gruzínska,“ priblížila polícia.

Z nich boli traja cudzinci prepustení po preverení pracovníkmi Inšpektorátu práce Nitra a následnom vypočutí bez vydania rozhodnutia o administratívnom vyhostení. Inšpektori práce po spísaní zápisníc o podaní informácií zistili, že výkon závislej práce pre kontrolovaný subjekt nebol preukázaný.

Viac k témam: cudzinci, nelegálna práca, vyhostenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Firma v Šuranoch nelegálne zamestnávala cudzincov, polícia ich vyhostila zo Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!