27. augusta 2023 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

27.8.2023 (SITA.sk) – Tréner futbalistov anglického klubu Arsenal Londýn Mikel Arteta tvrdí, že mužstvo „The Gunners“ je momentálne desaťkrát lepšie ako pred rokom. Štyridsaťjedenročný kouč to povedal napriek tomu, že jeho zverenci v sobotňajšom dueli 3. kola Premier League 2023/2024 doma iba remizovali s mestským konkurentom FC Fulham (2:2) a po prvý raz v sezóne nezvíťazili.

Vicemajster “zaspal” úvod zápasu

„Keď to porovnám s uplynulou sezónou, v zápase s Fulhamom sme boli minimálne desaťkrát lepší. Viedli sme 2:1, ale v takýchto momentoch treba brániť ako o život, a nie inkasovať. Mali sme dať päť, šesť, sedem gólov,“ vyhlásil Arteta podľa spravodajského webu BBC.

Úradujúci anglický vicemajster „zaspal“ úvod stretnutia, keď už po niekoľkých sekundách skóroval Andreas Pereira. Arsenal sa stal vôbec prvým tímom v histórii Premier League, ktorý v rámci jedného kalendárneho roka trikrát inkasoval už v 1. minúte. Neskôr síce Bukayo Saka a Edward Nketiah otočili skóre na 2:1, ale posledné slovo na Emirates Stadium mal v 87. minúte hosťujúci Joao Palhinha.

Zmeny v druhom polčase

Podľa Artetu na hru Arsenalu pozitívne zapôsobili striedajúci hráči. „V druhom polčase sme spravili nejaké zmeny. Zdynamizovali sme hru a na ihrisku sme si lepšie rozumeli. Hráči z lavičky urobili obrovský rozdiel. Páčilo sa mi odhodlanie a sebavedomie, ktoré vniesli do našej hry,“ dodal Arteta.

Kouč Londýnčanov v tejto sezóne upravil taktický systém. Arsenal síce naďalej nastupuje v rozostavení 4-3-3, ale úlohy vyžadované od niektorých hráčov sú veľmi odlišné od minulej sezóny, keď mužstvo bojovalo o titul v Premier League. Mnohým fanúšikom sa to však nepáči.

„Preháňa to. Nech každý hráč nastupuje na svojej pozícii a bude to v poriadku,“ vyzval nemenovaný priaznivec, ktorý zápasy Arsenalu navštevuje od roku 1976. Nepozdáva sa mu predovšetkým taktický variant s ghanským stredopoliarom Thomasom Parteyom na ľavej strane obrany.

Viac k témam: Premier League, Premier League 2023/2024
Zdroj: SITA.sk – Arsenal Londýn hrá desaťkrát lepšie ako v minulej sezóne, tvrdí tréner Arteta po remíze s FC Fulham © SITA Všetky práva vyhradené.

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!