Firmy v Rakúsku bez ohľadu na ich veľkosť môžu žiadať kompenzácie až do výšky 75 percent

25. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

25.5.2020 (Webnoviny.sk) – Rakúsky plán náhrady fixných nákladov firiem zasiahnutých koronavírusom je v súlade s právom Európskej únie. Ako informuje v pondelok tlačová agentúra APA, program počas víkendu odsúhlasila Európska komisia. Rozhodnutiu podľa ministerstva financií predchádzali dva týždne intenzívnych rokovaní s Bruselom.

Viac o téme: Koronavírus

„Naše firmy potrebujú peniaze a potrebujú ich hneď. Po schválení komisiou môžme dodržať časový plán a prvé príspevky vyplatiť v najbližších desiatich dňoch,“ uviedol vo vyhlásení minister financií Gernot Blümel.

Rakúsko sa podľa informácií agentúry APA stalo v rámci EÚ druhou krajinou po Dánsku, ktorá firmám priamo nahrádza ich fixné náklady. Program umožňuje podnikom bez ohľadu na ich veľkosť žiadať kompenzácie až do výšky 75 % ich fixných nákladov počas troch mesiacov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Medzi fixné náklady patria nájmy, splátky úverov a leasingov, ale aj kompenzácie za tovary, ktoré v dôsledku koronavírusovej krízy stratili viac ako 50 % svojej hodnoty.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Firmy v Rakúsku bez ohľadu na ich veľkosť môžu žiadať kompenzácie až do výšky 75 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!