Fond na podporu umenia navýšil dotácie, má pomôcť zvládnuť situáciu spojenú s koronavírusom

7. júna 2020 Kultúra

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

7.6.2020 (Webnoviny.sk) – Rada Fondu na podporu umenia (FPU) rozhodla o navýšení finančných prostriedkov pre rok 2020 pre podprogramy v oblasti divadla, hudby, vizuálneho umenia, literatúry, kreatívneho priemyslu, medziodborových aktivít, dizajnu či akvizície knižníc.

Dotácie na všetky spomínané podprogramy boli zvýšené minimálne o 50-tisíc eur pre konkrétny podprogram,“ uviedla pre agentúru SITA PR a office manažérka FPU Eva Turanská.

Ako ďalej uviedla Turanská, navýšenie alokácií pre mimoriadnu výzvu, ktorá sa týka podprogramov Medziodborový výskum a odborná reflexia, Medzinárodný výskum, publikačná a prekladateľská činnosť, Medziodborové odborné vzdelávacie aktivity a Medziodborové kultúrno-vzdelávacie aktivity pre deti, mládež a dospelých, doposiaľ nie je uzavreté. Predbežná suma na prerozdelenie v rámci spomínaných podprogramov bola určená vo výške 500-tisíc eur. Fond vyhlásil mimoriadnu výzvu 17. apríla na pomoc kultúre a kreatívnemu priemyslu. FPU neplánuje vyhlásenie druhej mimoriadnej výzvy.

Po vypuknutí krízy FPU navýšil zdroje v dotačnom programe pre knižnice a vyhlásil aj viaceré výzvy pre všetky oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu, ktoré majú pomôcť umelcom lepšie zvládnuť situáciu spojenú s koronavírusom. Napríklad pre podprogram Akvizícia knižníc navýšil FPÚ alokáciu o 300-tisíc eur oproti minulému roku a suma určená na prerozdelenie je tak tento rok milión eur.

Viac k témam: COVID-19, FPU Fond na podporu umenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Fond na podporu umenia navýšil dotácie, má pomôcť zvládnuť situáciu spojenú s koronavírusom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!