Francúzska polícia zadržala podpaľača z Katedrály svätého Petra a Pavla, ohniská založil úmyselne

26. júla 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

26.7.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzske úrady v nedeľu zadržali a obvinili dobrovoľníka po tom, ako sa priznal vyšetrovateľom, že práve on je zodpovedný za požiar, ktorý poškodil gotickú katedrálu z 15. storočia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar Katedrály svätého Petra a Pavla (fotografie)

Po požiari, ktorý 18. júla zasiahol Katedrálu svätého Petra a Pavla vo francúzskom meste Nantes, ho polícia už raz vypočúvala. Keď ho znovu zadržali tento víkend na ďalšie vypočúvanie, sa napokon priznal, uviedol jeho právnik Quentin Chabert. “Priznal obvinenia voči nemu, čo je podľa prokurátora spôsobenie škôd ohňom,” vyjadril sa právnik pre rádio France Info s tým, že jeho klient to ľutuje.

Tridsaťdeväťročný muž, ktorý je utečenec z Rwandy, mal na starosti uzamknutie chrámu. Vyšetrovateľom sa podľa prokuratúry priznal, že založil tri požiare – dva na organoch katedrály a jeden na elektrickej rozvodnej skrini. Jeho motív je neznámy. Podľa prokurátora mu za podpaľačstvo hrozí desaťročné väzenie.

Oheň zničil tamojší veľký organ a vitrážové okná, neporušil však hlavnú konštrukciu ani strechu katedrály.

Viac k témam: francúzska polícia, podpaľač, požiar Katedrály svätého Petra a Pavla
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzska polícia zadržala podpaľača z Katedrály svätého Petra a Pavla, ohniská založil úmyselne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!