Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné

24. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.5.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzsko uvoľňuje svoje opatrenia na hraniciach, ktoré zaviedlo pre pandémiu nového koronavírusu.

Od pondelka ruší hraničné kontroly, ktoré tam boli od marca, a namiesto nich zavádza námatkové kontroly na viacerých miestach, uvádza sa v stanovisku vlády.

Viac o téme: Koronavírus

Tiež rozširuje kategórie ľudí z iných štátov schengenského priestoru, ktorí môžu prísť do krajiny, vrátane migrujúcich pracovníkov a osôb prichádzajúcich z rodinných dôvodov.

Prichádzajúce osoby pôjdu do karantény

Keďže Veľká Británia a Španielsko vyžadujú od prichádzajúcich osôb z iných častí Európy, aby absolvovali karanténu, Francúzsko sa rozhodlo pre rovnaký krok v prípade ich občanov.

Francúzska vláda uviedla, že to bude dobrovoľná 14-dňová karanténa založená na reciprocite za opatrenia, ktoré Spojené kráľovstvo a Španielsko prijali “nekoordinovaným” spôsobom.

Zákaz vstupu pre ľudí mimo Európy

Cestujúci z krajín mimo Európu majú naďalej zákaz vstupu prinajmenšom do 15. júna. Výnimkou sú len francúzski občania.

Všetci ľudia, čo cestujú do Francúzska musia vyplniť formulár, v ktorom odôvodňujú svoju cestu, a predložiť podpísaný dokument s vyhlásením, že nemajú príznaky ochorenia COVID-19.

Francúzsko podľa tamojšej vlády spolupracuje s ostatnými európskymi krajinami na štandardných celoeurópskych pravidlách cestovania.

Viac k témam: COVID-19, hraničné kontroly, karanténa, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!