Francúzsky prezident Macron odmení domácich opatrovateľov za ich prácu počas pandémie

4. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.8.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil, že domáci opatrovatelia, ktorí počas pandémie koronavírusu pomáhali starším ľuďom a osobám so zdravotným znevýhodnením, dostanú do konca tohto roka finančný bonus až do výšky 1000 eur. Uviedol to na utorňajšej návšteve juhofrancúzskeho Toulonu.

Bonus aj pre zdravotníkov

Počas nej vzdal hold približne 320-tisícom opatrovateľov, ktorí sa v “krajine galského kohúta” v nedávnom období starali o zhruba 1,1 milióna občanov.

Bonus podľa Macrona zafinancujú zo sumy 160 miliónov eur, ktorá bude pochádzať zo štátneho rozpočtu aj od miestnych orgánov.

Francúzska vláda už predtým informovala o bonuse až 1500 eur pre zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach a domovoch s opatrovateľskou službou.

Stovky nových ohnísk

Francúzsko od vypuknutia pandémie koronavírusu eviduje už vyše 30-tisíc úmrtí, no počas dvoch mesiacov mimoriadne prísnych opatrení na celom území krajiny sa situáciu v súvislosti s ochorení COVID-19 podarilo dostať pod kontrolu.

Najnovšie však Francúzi opätovne zavádzajú pravidlá týkajúce sa nosenia rúšok na verejnosti, keďže v priebehu minulého týždňa zaevidovali sedemtisíc nakazených.

Pod stovky nových ohnísk koronavírusu sa podpísalo predovšetkým zhromažďovanie mladých ľudí pri vode alebo na tanečných večierkoch a stretnutia rodinných príslušníkov v čase prázdnin.

Viac k témam: finančná odmena, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prezident Macron odmení domácich opatrovateľov za ich prácu počas pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!