Froome rezignoval na piate víťazstvo Tour de France, za pár týždňov sa z neho šampión nestane

4. júna 2021 Cyklistika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.6.2021 (Webnoviny.sk) – Chris Froome je aj dva roky po svojom hrôzostrašnom páde na pretekoch Critérium du Dauphiné len tieňom niekdajšieho cyklistického šampióna. Tridsaťšesťročný Brit prišiel na prípravné preteky do Francúzska s cieľom zdvihnúť si sebavedomie pred Tour de France.

Chcel sa vyrovnať legendám

Pôvodne tam chcel zaútočiť na svoj piaty titul a vyrovnať sa tak štyrom veľkým legendám svetovej cyklistiky Španielovi Miguelovi Indurainovi, Francúzom Jacquesovi Anquetilovi a Bernardovi Hinaultovi ako aj Belgičanovi Eddymu Merckxovi.

Vzhľadom na svoje súčasné účinkovanie na Critérium du Dauphiné však sám musel uznať, že úspech na Tour de France by bolo len zbožné želanie. Po 91. mieste v časovke, v ktorej na 16,4 km zaostal o 2:12 min za jej víťazom Alexejom Lucenkom, Froome na webe cyclingnews.com skonštatoval: “Nebavme sa o mojom prípadnom víťazstve na Tour de France. Dostal som sa na určitú úroveň, ale zďaleka to nestačí na najlepších. Za pár týždňov, ktoré zostávajú do štartu Tour, sa zo mňa už šampión nestane.”

Účasť na TdF nie je samozrejmosťou

Jeden z lídrov tímu Israel Start-Up Nation bol v priebežnom poradí pred piatkovou šiestou etapou na 61. priečke s mankom 8:46 min na rakúskeho lídra Lukasa Pöstlbergera z tímu Bora-Hansgrohe.

Jeden zo šéfov tohto tímu Rik Verbrugghe dokonca spochybnil štart Frooma na Tour de France. “Je to obrovský šampión. Veľmi si ho vážim, ale jeho účasť na Tour de France nie je v žiadnom prípade samozrejmosť,” uviedol Verbrugghe.

Froome robí od začiatku sezóny neustále pokroky. Boli by sme však radi, keby tie pokroky boli ráznejšieho charakteru. Jasno o osemčlennej zostave na Tour de France budeme mať po pretekoch Dauphiné,” dodal niekdajší belgický cyklista, majiteľ troch víťazných etáp na Giro d’Italia a jednej na Tour de France.

Viac k témam: Critérium du Dauphiné, Tour de France 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Froome rezignoval na piate víťazstvo Tour de France, za pár týždňov sa z neho šampión nestane © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!