Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00

18. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.8.2020 (Webnoviny.sk) – Krízový štáb mesta Galanta v reakcii na šírenie koronavírusu rozhodol, že všetky kultúrne podujatia na území mesta sa môžu konať len do 22:00 a bez podávania alkoholu.

Ľudia nedodržiavali nariadenia

Na jednotlivých podujatiach bol určený maximálny počet ľudí na tisíc, pričom musí zostať zachovaný priestor 5 metrov štvorcových na osobu. V prípade akcií na nádvorí miestneho kaštieľa to znamená, že sa na nich môže zúčastniť najviac 400 ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Krízový štáb tak reagoval na priebeh kultúrnych podujatí počas víkendu, na ktorých sa zhromaždilo množstvo ľudí bez rúšok a dodržiavania potrebných odstupov.

Zrušenie všetkých podujatí tesne neprešlo

Podľa primátora Galanty Petra Pašku bola na stole aj možnosť zrušenia všetkých verejných hromadných podujatí, tá pri hlasovaní len o jeden hlas neprešla. Ak by ju krízový štáb prijal, nemohli by sa v Galante konať ani športové podujatia.

Po pondelkovom testovaní pribudli v okrese Galanta ďalší traja ľudia s potvrdeným koronavírusom, od začiatku pandémie ich tu bolo už 67. Okrem najnovších opatrení krízového štábu mesta Galanta zostávajú v platnosti aj ďalšie opatrenia, ako je nosenie rúšok, dezinfekcia rúk alebo dvojmetrové odstupy.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Galanta pre koronavírus sprísnila obmedzenia, kultúrne podujatia budú bez alkoholu a do 22:00 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!