Goran Ivaniševič vyhral boj s koronavírusom, ale cíti sa ako po päťsetovom zápase

17. júla 2020 Tenis

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.7.2020 (Webnoviny.sk) – Niekdajší wimbledonský šampión Chorvát Goran Ivaniševič sa vystrábil z ochorenia COVID-19. Štyridsaťosemročný rodák zo Splitu sa nakazil novým koronavírusom počas nedávnej série exhibičných turnajov Adria Tour v Belehrade a Zadare, ktoré pomáhal spoluorganizovať.

“Konečne som voľný. Po dvoch negatívnych a dvoch pozitívnych testoch mám opäť negatívny výsledok. Po mesiaci konečne môžem opustiť Zadar. Cítim sa, akoby som vyhral päťsetový zápas,” napísal Ivaniševič na instagrame.

Druhý diel série nedohrali

Víťaz slávneho grandslamového podujatia na wimbledonskej tráve spred 19 rokov, ktorý v súčasnosti pôsobí popri Slovákovi Mariánovi Vajdovi ako tréner fenomenálneho srbského tenistu Novaka Djokoviča, poďakoval lekárom a všetkým, ktorí mu spríjemnili čas strávený v karanténe.

Taktiež zaželal skoré uzdravenie všetkým ľuďom s ochorením COVID-19.

Akcia Adria Tour sa začala v srbskom Belehrade a pokračovala v chorvátskom Zadare. Druhý diel spomenutej charitatívnej balkánskej série sa však napokon nedohral, keďže pred finále Bulhar Grigor Dimitrov ako prvý informoval o pozitívnom teste na koronavírus.

Obrovská kritika organizátorov

Následne sa k nemu pridali Borna Čorič, Viktor Troicki s manželkou, Dimitrovov tréner, spomenutý Goran Ivaniševič či sám Novak Djokovič so svojou polovičkou.

Organizátori sa nevyhli obrovskej kritike, keďže podľa svetových médií sa hráči po stretnutiach veselo objímali, nedodržiavali rozostupy, ochotne sa fotografovali s priaznivcami, zabávali sa v klube, hrali futbal či basketbal a tribúny boli plné nadšených divákov.

Epidemiologická situácia v súvislosti s koronavírusom sa v Srbsku aj Chorvátsku v posledných týždňoch zhoršila. Vlády oboch krajín opäť zaviedli povinnosť nosenia ochrany tváre na verejnosti.

Viac k témam: Adria Tour, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Goran Ivaniševič vyhral boj s koronavírusom, ale cíti sa ako po päťsetovom zápase © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!