Grécko zahájilo otvorenie letnej sezóny, turistov však čakajú námatkové kontroly na Covid-19

15. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.6.2020 (Webnoviny.sk) – Grécko sa v pondelok oficiálne otvorilo turistom. Prvé medzinárodné lety očakávajú v Aténach a druhom najväčšom meste Solún, kde však pasažieri nebudú musieť absolvovať povinné testy na koronavírus.

Posledná fáza uvoľňovania

V krajine v rámci poslednej fázy uvoľňovania opatrení otvárajú hotely, múzeá i fitnescentrá. Zrušený je už tiež zákaz letov z Talianska, Španielska a Holandska, v platnosti však stále ostáva pre Veľkú Britániu.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Hoci niektoré medzinárodné lety boli povolené aj po marcovom zavedení reštrikcií, všetci pasažieri museli povinne absolvovať testy na koronavírus aj karanténu.

Námatkové kontroly dovolenkárov

Priame medzinárodné lety na regionálne letiská vrátane gréckych ostrovov budú povolené od 1. júla. Návštevníkov budú námatkovo testovať na koronavírus.

Turizmus a súvisiace odvetvia tvoria približne 20 percent gréckej ekonomiky a vláda sa preto usiluje, aby aspoň sčasti zachránila tohtoročnú turistickú sezónu.

Grécko aktuálne registruje vyše 3 121 nakazených a 183 obetí koronavírusu.

Viac k témam: cestovný ruch, Ekonomické dopady koronavírusu, turizmus, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko zahájilo otvorenie letnej sezóny, turistov však čakajú námatkové kontroly na Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!