Guľáš sa stal predsedom správnej rady Fondu na podporu športu, nechce iba deliť peniaze

22. mája 2020 Šport

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.5.2020 (Webnoviny.sk) – Štátny tajomník ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár v piatok predpoludním oficiálne predstavil nového predsedu správnej rady Fondu na podporu športu Dušana Guľáša, ktorého vo funkcii schválila vláda SR v stredu. Guľáš na tomto poste nahradil Jozefa Gönciho, ktorý bol do marca aj štátnym tajomníkom pre šport.

Zlučovanie tokov peňazí

Môj predchodca bol zároveň aj predsedom správnej rady Fondu na podporu športu, no v pondelok sa vzdal funkcie a v stredu vláda SR schválila na toto miesto Dušana Guľáša. Poznám ho najmä z konferencie Šport a právo, panoval medzi nami súlad vo sfére financovania športovej infraštruktúry a celkovo v názoroch na šport. Pevne verí, že sa nám spolu bude dariť a pre šport spravíme posun vpred,” povedal Ivan Husár na tlačovej konferencii.

Doplnil tiež, že ambíciou je, aby sa všetky toky peňazí do športu zlučovali. “Len tak bude jasné, koľko financií do športu tečie,” poznamenal. Dodal tiež, že bude bojovať za to, aby príspevok na šport zo štátneho rozpočtu neklesol napriek nástupu ekonomickej krízy spôsobenej pandémiou koronavírusu.

Veľká výzva a obrovský záväzok

Dušan Guľáš potvrdil, že s Husárom našli súlad vo všetkých zásadných veciach. “Je to pre mňa veľká výzva a obrovský záväzok. Nikdy som nebol straník a nikdy som sa politicky neangažoval. Vymenovanie na tak významný post je teda veľká vec. Vždy som sa snažil nastavovať systémy tak, aby firmy, v ktorých som pracoval, fungovali. Našim spoločným snom je dostať slovenský šport ďaleko. Fond je autonómny a mojou úlohou bude, aby sme sa vo fonde uberali nejakou cestou, nie iba rozdeľovali financie na vopred definované projekty. V takom prípade by som tam nemal čo robiť, taká nie je moja predstava o športovej budúcnosti Slovenska,” myslí si Guľáš.

Guľáš pôsobí vo funkcii predsedu správnej rady Nadácie Slovenského olympijského a športového výboru. Taktiež je riaditeľom Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých umelcov a občianskeho združenia Juvame spolupracujúcej so športovými klubmi a športovcami. Od roku 2010 je konateľom firmy Respect sport, ktorá podporuje viaceré športové kluby, a od roku 2015 je konateľom firmy Stasin prevádzkujúcej športové priestory HS Centrum v Piešťanoch. V roku 1985 získal na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave na Elektrotechnickej fakulte titul inžinier.

Fond na podporu športu vznikol na jeseň v roku 2019. Za cieľ má zaistiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, ale aj športu pre všetkých, vrátane zdravotne znevýhodnených ľudí. Najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom fondu je správna rada, ktorá má jedenásť členov, ktorí majú päťročný mandát.

Viac k témam: fond na podporu športu, Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí)
Zdroj: Webnoviny.sk – Guľáš sa stal predsedom správnej rady Fondu na podporu športu, nechce iba deliť peniaze © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!