Hamilton je športovou osobnosťou Británie, Rashforda ocenili za vytrvalý dobročinný boj

21. decembra 2020 Šport

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

21.12.2020 (Webnoviny.sk) – Športovou osobnosťou roka sa vo Veľkej Británii stal pilot formuly 1 Lewis Hamilton. Už sedemnásobný majster sveta, ktorý rovnakú cenu získal aj v roku 2014, vyhral anketu BBC pred futbalovým stredopoliarom Jordanom Hendersonom, ktorý futbalistov FC Liverpool priviedol k zisku titulu v Premier League a je členom reprezentácie Anglicka.

Hamilton víťazstvo nečakal

Tretia skončila džokejka Hollie Doylová. V elitnej šestke sa ocitli aj boxer Tyson Fury, skúsený hráč snookru Ronnie O’Sullivan a reprezentant krajiny v krikete Stuart Broad.

V prvom rade by som chcel zagratulovať všetkým laureátom. Som veľmi pyšný na to, čo v tomto roku dosiahli. Tiež sa chcem poďakovať každému, kto mi odovzdal hlas. Víťazstvo v ankete som nečakal, pretože viem, že som mal mnoho skvelých protikandidátov. V tomto mimoriadne nezvyčajnom roku prajem všetkým pekné Vianoce. Nemôžem nespomenúť všetkých pracovníkov v prvej línii boja proti koronavírusu a ani všetky deti na celom svete. Chcem, aby všetci aj v ťažkých časoch zostali pozitívni, posielam im preto aj všetku svoju pozitivitu. Z hĺbky srdca vám všetkým ďakujem,” uviedol Hamilton podľa BBC.

Tridsaťpäťročný Hamilton v minulosti v ankete BBC, v ktorej hlasuje verejnosť, skončil tiež štyrikrát druhý. V roku 2020 získal siedmy titul majstra sveta v seriáli F1 a v tomto smere vyrovnal rekord Nemca Michaela Schumachera.

Trénerom roka Klopp

V uvedenej ankete odovzdali aj viacero ďalších cien. Tímom roka sa stali futbalisti FC Liverpool a trénerom roka v Anglicku ich nemecký kouč Jürgen Klopp. “Môj tím si zaslúžil výhru, keďže odviedol skvelú prácu. Ide o mix talentu, charakteru, túžby a sily klubu, všetko v jednom. Získať majstrovský titul bolo nádherné,” uviedol Klopp.

Špeciálnu cenu odborníkov získal futbalový útočník Manchestru United aj anglickej reprezentácie Marcus Rashford, ktorý počas roka vytrvalo bojoval za poskytovanie bezplatnej stravy pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia počas obmedzení spôsobených pandémiou koronavírusu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Hamilton je športovou osobnosťou Británie, Rashforda ocenili za vytrvalý dobročinný boj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!