Heger nevylučuje finančnú odmenu za očkovanie proti COVID-19, nie je však jej zástancom

6. júna 2021 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

6.6.2021 (Webnoviny.sk) – Premiér SR Eduard Heger nie je zástancom finančnej motivácie ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, v prípade nízkej zaočkovanosti ju však nevylučuje. Uviedol to v rozhovore pre portál Webnoviny.sk.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína

„Aj my sme diskutovali, že cestou môže byť finančná motivácia. Som zástancom toho, aby sme ľuďom v prvom rade vysvetľovali dôležitosť očkovania, s ktorým prichádza sloboda,” uviedol premiér a dodal, že to je podľa neho dostatočná motivácia.

Hodnotiť záujem o Sputnik je priskoro

„Nie som úplne zástancom toho, poďme teraz ľuďom za to platiť. Nevidím v tom až takú pridanú hodnotu. Ale nevylučujem, že takáto možnosť môže nastať,” doplnil.

Na hodnotenie záujmu ľudí o očkovanie ruskou vakcínou Sputnik je podľa premiéra ešte priskoro. „Nechcem predbiehať okolnosti. Sám som zvedavý, aký bude skutočný záujem. Samozrejme, to oddialenie v čase, má svoj vplyv,” skonštatoval Eduard Heger v rozhovore pre Webnoviny.

Najdôležitejšia je kolektívna imunita

Dodal, že to či dovezú ďalšie dávky vakcíny, závisí od záujmu o ne. „Je dôležité, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kolektívnu imunitu, čo najvyššie percento zaočkovanosti. Táto vakcína do toho portfólia zapadla,” doplnil.

Na otázku, kto bude niesť zodpovednosť za prípadné expirované vakcíny, premiér nemal jednoznačnú odpoveď. „Pýtate sa na otázku, na ktorú ešte dnes nemáme odpoveď. Mali by sme ju riešiť, keď to budeme vedieť. Ešte by som nepredbiehal okolnosti,” uzavrel.

Viac k témam: COVID-19, finančná odmena, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, premiér Slovenskej republiky, Sputnik V
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger nevylučuje finančnú odmenu za očkovanie proti COVID-19, nie je však jej zástancom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!