Hlavná továreň automobilky Tesla ostane zatvorená pre Covid-19, úrady zamietli Muskov zámer

9. mája 2020 Automobilový priemyseľ

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.5.2020 (Webnoviny.sk) – Americká automobilka Tesla, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou elektromobilov, dostala príkaz, aby ponechala svoju hlavnú továreň v Spojených štátoch zatvorenú. Dôvodom je pandémia koronavírusu, s ktorou Kalifornia stále bojuje.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk predtým zamestnancom povedal, že v továrni vo Fremonte pri San Franciscu v piatok obnovia “obmedzenú” výrobu.

To by však podľa úradov okresu Alameda mohlo viesť k ďalšiemu nárastu počtu prípadov ochorenia a takýto krok preto zakázali. Z oblasti Sanfranciského zálivu hlásia medzičasom už takmer 9 500 infikovaných a 342 úmrtí.

Viac o téme: Koronavírus v USA

Musk na seba svposlednom čase strhol vlnu kritiky za svoj odpor voči obmedzeniam súvisiacim s pandémiou a tiež podporu spôsobov liečby ochorenia, ktoré nie sú overené.

Od 23. marca sú v zmienenej továrni zastavené všetky operácie s výnimkou “základných”. Fabrika zamestnáva vyše 10-tisíc pracovníkov a vyrába približne 415-tisíc vozidiel za rok.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavná továreň automobilky Tesla ostane zatvorená pre Covid-19, úrady zamietli Muskov zámer © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!