Honda sa stala terčom kyberútoku, japonská firma musela pozastaviť svoju činnosť

9. júna 2020 Informatika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

9.6.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Honda sa stala terčom kybernetického útoku, ktorý má vplyv na prevádzku po celom svete. “Firma Honda potvrdzuje, že jej systémy napadli kyberzločinci,” uviedli v oficiálnom stanovisku zástupcovia japonskej značky.

Spresnili, že v dôsledku útoku nemali prístup k vlastným počítačovým serverom, nemohli využívať e-mail a interné systémy.

Detaily neprezradili

“Dopad pocítila aj výroba mimo Japonska. Pracujeme na minimalizovaní dopadu a obnove plnej funkčnosti výrobných, predajných a vývojových činností,” dodali.

Firma uviedla, že počas externého útoku sa “vírus rozšíril v jej systéme”, no bližšie detaily neprezradili. Spoločnosť potvrdila, že pozastavila činnosť vo Veľkej Británii, Severnej Amerike, Turecku, Taliansku a Japonsku.

Honda neprišla o dáta

Dúfa však, že niektoré postihnuté prevádzky sa dostanú do online priestoru už v utorok alebo neskôr počas tohto týždňa.

Niektorí odborníci na kybernetické útoky si myslia, že zločinci použili ransomware, čo môže znamenať, že hackeri mohli šifrovať údaje alebo zamedziť Hodne prístup k jej IT systémom.

Firma potvrdila, že jej žiadne dáta neukradli. “V tomto momente registrujeme len minimálne obchodné škody,” vyhlásili.

Viac k témam: hackeri, kybernetická bezpečnosť, kybernetický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Honda sa stala terčom kyberútoku, japonská firma musela pozastaviť svoju činnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!