Hossa najlepší s číslom 81, Šatana odsunul na tretie miesto

17. mája 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

17.5.2020 (Webnoviny.sk) – Až dvaja slovenskí hokejisti sa objavili v hlasovaní redaktorov portálu NHL o najlepšieho hráča s číslom 81 v modernej histórii zámorskej profiligy. Hlasovanie ovládol útočník Marián Hossa, ktorý na tretie miesto odsunul Miroslava Šatana.

Deväťdesiatdeviatka prischla Gretzkému

Odborníci hlasovali o vyšších číslach od 61 do 99. Pre zaujímavosť šesťdesiatjednotka sa stala korisťou Ricka Nasha a deväťdesiatdeviatka prischla najväčšej žijúcej legende – Wayneovi Gretzkému. Najlepším číslom 68 je podľa očakávania Jaromír Jágr.

“Hossa sa práve s číslom 81 dočkal svojho prvého Stanleyho pohára v roku 2010, ku ktorému pridal neskôr ešte dva v rokoch 2013 a 2015. Práve toto číslo nosil v Chicagu, kde dlhé roky patril k oporám. Najproduktívnejší ročník s týmto číslom zažil ešte v Detroite, keď si v 74 dueloch pripísal 71 bodov (40+31),” uvádza portál slovaknhl.sk. Ten zároveň pripomína, že Detroit bol práve klub, kde si musel vymeniť čísla.

Hlasy dostali viacerí Slováci

Osemnástku nosil predtým počas pôsobenia v Ottawe, v Atlante a v Pittsburghu. V Chicagu toto číslo vyradili v roku 1998 na počesť Denisa Savarda.

“Hossa bol elegantný hokejista. Páčilo sa mi na ňom, ako sa hnal za Stanleyho pohárom. Premiestňoval sa do tímov, v ktorých si myslel, že bude mať šancu na víťazstvo. Hral v troch finále po sebe a dočkal sa na tretí pokus,“ uviedol Brian Burke, niekdajší manažér NHL a súčasný analytik Sportsnet.

Pri hlasovaní dostali hlasy aj ďalší slovenskí hokejisti. Tomáš Kopecký skončil druhý pri čísle 82. Marián Gáborík tiež nosil krátkodobo toto číslo – v prípravných zápasoch pred prvou sezónou. V hlasovaní bol piaty. Na tretích priečkach figurovali Žigmund Pálffy pri čísle 68, Pavol Demitra pri čísle 78 a už spomenutý Šatan. Na štvrtom mieste hlasovania skončil pri čísle 85 Martin Marinčin.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Hossa najlepší s číslom 81, Šatana odsunul na tretie miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!