Hranice Grécka sa otvárajú v polovici júna, medzinárodné lety začínajú lietať až od júla

4. júna 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Pre dovolenkárov sa 15. júna otvoria hranice v Grécku, ale ako upozorňuje Polícia SR na sociálnej sieti, medzinárodné lety začnú lietať 1. júla. Policajti tiež pripomínajú, že po návrate z dovolenky v Grécku je povinná dvojtýždňová karanténa. V Grécku sa koronavírusom k 1. júnu nakazilo 2 917 ľudí.

Prichádzajúci turisti nebudú mať od 1. júla povinnosť predkladať výsledky testov na Covid-19. V prípade, že však po prílete budete vykazovať symptómy, podrobíte sa diagnostike,” priblížila polícia pravidlá v Grécku.

Zároveň informovala, že grécka vláda pripravila sériu opatrení takzvaných „zdravotných protokolov” pre hotely, autobusy, prenajaté vozidlá a podobne. Tiež platí, že od 1. júla nebudú musieť ísť turisti po príchode do dovolenkovej destinácie do karantény.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa polície je možné, že počas leta v Grécku nebude povolené zhromažďovanie veľkých skupín a budú zatvorené aj niektoré bary.

V Grécku sa koronavírusom nakazilo ku 1. júnu 2 917 ľudí, ale vyliečilo sa 1 374. Zomrelo 175 ľudí. V súčasnosti je epidemiologická situácia podľa polície veľmi dobrá. V súvislosti s návratom dovolenkárov na Slovensko polícia pripomína, že v súčasnosti stále platí povinná štátna, respektíve smart karanténa, ak sa nejedná o jednu z výnimiek alebo 48-hodinové vycestovanie z územia Slovenska.

Situácia s koronavírusom sa však neustále mení, a preto polícia odporúča sledovať stránku Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ), kde sú dostupné aktuálne informácie o obmedzeniach v jednotlivých štátoch.

Viac k témam: hranice, inteligentná karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Hranice Grécka sa otvárajú v polovici júna, medzinárodné lety začínajú lietať až od júla © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!