Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video)

15. augusta 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.8.2020 (Webnoviny.sk) – Žena v Austrálii prežila útok žraloka modrého po tom, ako jej manžel zoskočil zo svojho surfu a udieral zviera, až kým ju nepustilo a neodplávalo. Informujú o tom austrálske médiá. Odborníci predpokladajú, že ženu napadol mladý žralok, dlhý asi tri metre.

Tridsaťpäťročná Chantelle Doyle sa v čase útoku surfovala pri Shelly Beach v Port Macquarie v Novom Južnom Walese. K žene, ktorej manžel po incidente pomohol na pobrežie, privolali záchranárov a tí ju s vážnymi poraneniami pravej nohy letecky previezli do nemocnice. Následne ju podľa agentúry AP previezli do väčšieho zdravotníckeho zariadenia, kde podstúpila chirurgický zákrok. Jej stav je stabilizovaný.

Pláže v Port Macquarie na 24 hodín uzavreli a pokúšajú sa žraloka vypátrať. V roku 2020 sa zatiaľ v austrálskych vodách odohralo päť smrteľných útokov žraloka. Ročný priemer je pritom tri smrteľné útoky.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: napadnutie, útok žraloka, záchrana, zranená žena
Zdroj: Webnoviny.sk – Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!