Hrubala a Šikuta prišli na to, ako by sa mohol vyriešiť poddimenovaný stav na najvyššom súde

11. augusta 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.8.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda Najvyššieho súdu SR (NS SR) Ján Šikuta upozornil na možnosť ročného pôsobenia na najvyššom súde, ktorú majú sudcovia Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) a tiež sudcovia krajských súdov. Uviedol to po stretnutí s novým predsedom ŠTS Jánom Hrubalom. Sudcom by to malo byť podľa neho umožnené v týchto dňoch, a to na základe vypísaného výberového konania na dočasné pridelenie sudcu.

Pomôže to dočasne vyriešiť poddimenzovaný stav na NS SR, no zároveň poskytne sudcom z nižších súdov príležitosť pre profesionálny rast,“ myslí si Šikuta.

Prvé stretnutie predsedov bolo zamerané na budúcu spoluprácu medzi oboma súdmi. Šikuta ocenil snahu o väčšiu otvorenosť ŠTS voči verejnosti a médiám, ktorú Hrubala avizoval pred nástupom do funkcie.

Predseda ŠTS zasa poukázal na potrebu zintenzívnenia komunikácie medzi vedeniami súdov, ale aj medzi kolégiami oboch súdov. Konkrétne termíny s predsedom trestnoprávneho kolégia NS SR plánujú dohodnúť na najbližšie obdobie.

Viac k témam: výberové konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hrubala a Šikuta prišli na to, ako by sa mohol vyriešiť poddimenovaný stav na najvyššom súde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!