Hutnícke fabriky zachráni iba prísnejšia politika Únie, Kremský hovorí o neférovej konkurencii

5. júna 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Hutnícke fabriky na Slovensku môžu pred prudkým poklesom výroby a prepúšťaním zachrániť iba prísnejšie opatrenia Európskej únie (EÚ), najmä ekologické clá voči dovozu ocele z tretích krajín. To je totiž základný predpoklad oživenia dopytu a cien na trhu s oceľovými produktmi.

V reakcii na medializované informácie o problémoch v spoločnostiach U.S. Steel Košice a Železiarne Podbrezová to uviedol predseda výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽANO). Pre pokles odbytu v nich hrozí zánik tisícov pracovných miest.

Kríza oceliarskeho priemyslu sa v Európe v posledných mesiacoch prejavuje veľmi tvrdo. Potvrdzovať to má to aj nedávne odstavenie druhej vysokej pece v Košiciach, takže už naplno funguje iba posledná.

“Dôvodom je najmä neférová konkurencia ázijských dovozcov, ktorí nemusia dodržiavať rovnaké opatrenia na ochranu životného prostredia, ako európski producenti. Dokážu preto vyrábať oceľ podstatne lacnejšie a zaplaviť ňou globálny trh,” poukazuje najsilnejšia vládna strana. Keďže USA dovoz ocele obmedzili, tlačia ju do Európy.

Viac k témam: hutníctvo, oceliarsky priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk – Hutnícke fabriky zachráni iba prísnejšia politika Únie, Kremský hovorí o neférovej konkurencii © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!