Inovatívna novinka na slovenskom trhu – INCON DESIGN. Ako správne vyberať plastové okná?

28. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2020 (Webnoviny.sk) – Technológie idú neustále dopredu. Platí to aj v prípade okien. Okno je neoddeliteľnou súčasťou stavby či už ide o novostavbu, rekonštrukciu, bytový dom alebo administratívnu budovu. Vytvára funkčný a izolačný prvok, zároveň je však aj dôležitým výrazovým prostriedkom architektonického i estetického stvárnenia objektu. Malo by byť vyrobené z mimoriadne kvalitného a, pokiaľ je to možné, recyklovateľného materiálu, s vynikajúcou teplotechnikou.

Zle navrhnuté a namontované výplne otvorov predstavujú najväčší podiel tepelných strát budov, ktoré môžu byť v rozpätí od 25% až do 35%. Rozmiestnenie okien, ich napojenia na konštrukciu, ale aj celkové vlastnosti okna tak vo veľkej miere vplývajú na funkčnosť, energetické a estetické vlastnosti stavby.

Bezpečnosť, zvuková izolácia aj súkromie

Výberu okien podlieha aj zodpovedanie špecifických požiadaviek ku ktorým patrí aj hrúbka skla,  ktoré plní hneď niekoľko úloh. Prepúšťa svetlo, izoluje, plní bezpečnostnú funkciu a je súčasťou stavebnej konštrukcie. V súčasnosti je štandardom používanie okna s trojskom, ktoré je rozdelené na dve komory. Komory sú vyplnené plynom – najčastejšie argónom, čoho výsledkom je zlepšenie izolačných vlastností. Ak hľadáte pokoj, vhodnou alternatívou je akustické sklo, ktoré má vďaka svojmu vrstvenému zloženiu vyššiu odolnosť voči prestupu hluku. Na trhu sú aj sklá, ktoré vás dokážu chrániť pred vlámaním a nárazom, či sklá s protislnečnou ochranou, ktoré sú vhodným riešením pre okná orientované na juh. K špeciálnym požiadavkám možno zaradiť aj výber a typ kovania, ktoré môže byť taktiež bezpečnostné, či výber dizajnových okenných kľučiek. Po zodpovedaní všetkých technických požiadaviek na funkčnosť okna prichádza na rad rozhodnutie o doplnkoch. K najpoužívanejším doplnkom patria sieťky proti hmyzu, ktoré môžu byť pevné, dverové alebo posuvné, interiérové  a exteriérové parapety, ako aj  interiérové či exteriérové žalúzie.

Čo všetko treba zohľadniť pred kúpou okna?

Ak ste si prešli a zodpovedali všetky body, ktoré je potrebné zodpovedať pred kúpou  okna, môže sa stať, že vám dvaja výrobcovia aj tak pošlú rozdielne cenové ponuky. Čo tvorí najčastejšie cenové rozdiely?

Porovnávate porovnateľné riešenie?

Aj keď okná na prvý pohľad pôsobia viac, či menej rovnako, sú medzi nimi značné rozdiely. Každý výrobca ponúka okná rôznych profilových systémov, konštrukčných riešení, druhov a hrúbok skla, dverných výplní, či doplnkov. Preto je prakticky nemožné mať dve úplne zhodné porovnateľné ponuky. Aby ste však eliminovali najväčšie cenové rozdiely, preverte si najmä typ profilového systému daného výrobcu. Jeden výrobca môže naceniť svoj špičkový profil, druhý strednú triedu, výsledný cenový rozdiel  bude určite značný.

Nezabudnite na dvere

Vchodové dvere sú taktiež dôležitou súčasťou domácnosti, spolu s oknami a vonkajšou fasádou tvoria výsledný celok, ktorý by mal byť jednotný. Vchodové dvere ponúkajú ešte väčšiu variabilitu ako okná, preto je potrebné vedieť o aké farebné riešenie, dverovú výplň, kľučku aj madlo, máte záujem. Faktor, ktorý ovplyvňuje výslednú cenu je vo veľkej miere tvorený práve výplňou, ktorú predajcovia naceňujú buď podľa svojho najpredávanejšieho riešenia, alebo jednoducho sklenou výplňou. Rozdiel v cene spraví taktiež materiál, z ktorého sú vchodové dvere vyhotovené. Dvere z plastu budú lacnejšie ako dvere z hliníka, avšak hliníkové dvere ponúkajú z dôvodu pracovania plastu konštrukčne pevnejšie a trvácnejšie riešenie. Moderné riešenia však vedia dvere vyrobiť aj z iného materiálu ako okná, ale výsledný dizajn bude pri oknách aj dverách totožný.

Dizajnové okno, aké tu ešte nebolo: INCON uvádza novinku INCON DESIGN

Drevené, plastové, hliníkové alebo drevohliníkové okná, každé okno vyniká niečím iným. Nejde len o farebné prevedenie, ktoré súčasné módne trendy určujú v odtieňoch sivej, či metalickej laminácie. Aj tu treba pamätať, že rám okna by mal elegantne ladiť s interiérom aj exteriérom, aby nerušil kompaktný vzhľad. Novinkou na trhu je plastové okno INCON DESIGN so vzhľadom hliníka, ktoré upúta už na prvý pohľad svojím výnimočným dizajnom, vynikajúcou teplotechnikou vhodnou aj pre pasívny dom, ako aj faktom, že rešpektuje novú normu, ktorá počíta s výstavbou budov takmer s nulovou spotrebou energie a v platnosti bude od 1.1.2021. Okno INCON DESIGN je kombináciou jedinečného a v súčasnosti neprekonaného profilového systému Deceuninck Elegant,  ktoré získalo prestížne ceny za dizajn RedDot Design Award a German Design Award.  Výnimočnosť tohto nového dizajnového okna podčiarkuje aj úzky profil s najmenšou exteriérovou hranou na trhu, nový systém zasklievacích líšt s hranatým tvarom či možnosť skla s hrúbkou až 70 mm pre ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti okna. Okno INCON DESIGN tak ponúka cenovo dostupné aj dizajnové riešenie.   Viac informácií o oknách nájdete na www.incon.sk

Informačný servis

Viac k témam: INCON DESIGN, plastové okno, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Inovatívna novinka na slovenskom trhu – INCON DESIGN. Ako správne vyberať plastové okná? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!