Jágr do Sparty Praha? S nápadom obliekať dres rivala vraj prišiel samotný hokejový veterán

5. júna 2020 Hokej

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Nedávno sa hovorilo o tom, že legendárny český hokejista Jaromír Jágr zamieri v novej sezóne do Třinca. Aktuálne prichádza na pretras ešte bizarnejšie spojenie: Štyridsaťosemročný Jágr by sa mohol predstaviť súťažne na ľade v drese Sparty Praha, dlhoročného rivala neďalekého Kladna, kde je Jágr majiteľom klubu.

“Pracuje sa na tom. A podľa niektorých ľudí je to už aj hotová vec,” uviedol pre český denník Sport zdroj blízky pražskému tímu.

Zarobiť by mohli oba tímy

Z obchodného a marketingového hľadiska by to bol určite zaujímavý ťah. “Značka Jaromír Jágr môže prilákať do O2 Areny vyššie návštevy. Teda ak bude dovolené vpustiť do hľadísk štadiónov divákov v hojnejšom počte. A v konečnom dôsledku by na tom mohli zarobiť Sparta aj Kladno,” zamýšľa sa denník Sport a ďalej vysvetľuje: “Jágr by mal aj naďalej pôsobiť v Kladne a za Spartu by nastupoval výlučne len v domácich zápasoch, teda podľa predbežnej ústnej dohody.”

Jágr pre Kladno, ktoré vypadlo z extraligy do nižšej súťaže, zháňa peniaze, čo je čoraz väčší problém v neistých ekonomických časoch.

Podľa zdroja Sportu sa olympijský víťaz z Nagana 1998 sám mal obrátiť na Spartu so žiadosťou o podporu, prípadne návrhom na spoluprácu. Dokonca aj v takom zmysle, žeby Kladno slúžilo ako farma pre pražský tím s veľkým S.

Ľudí by prilákať mohol

“Nič sa nedeje, toto nie je na programe dňa. Sú to iba špekulácie,” aktuálne reagoval športový riaditeľ Sparty Praha Petr Ton.

Aj keď má Jaromír Jágr už 48 rokov a najlepšie sezóny za sebou, stále by sa malo nájsť v Prahe dostatok ľudí, ktorí by sa chceli prísť na neho pozrieť.

“Mohol by prilákať do 02 Areny namiesto osem či desaťtisíc divákov aj takých 14 000 ľudí. To by mohlo Sparte, respektíve 02 vyniesť pokojne aj 5 miliónov korún na zápas navyše. Otázka však znie, čo by takáto jednorazová výpomoc urobila s kabínou Sparty,” zakončil Sport.

Viac k témam: česká Tipsport extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Jágr do Sparty Praha? S nápadom obliekať dres rivala vraj prišiel samotný hokejový veterán © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!