Juventus po vypadnutí z Ligy majstrov vyhodil trénera Sarriho a bleskovo oznámil meno jeho nástupcu

8. augusta 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

8.8.2020 (Webnoviny.sk) – Taliansky futbalový klub Juventus Turín ukončil spoluprácu s trénerom Mauriziom Sarrim. Stalo sa tak iba niekoľko hodín po vypadnutí “starej dámy” v osemfinále Ligy majstrov 2019/2020.

Sarri prišiel do Turína z FC Chelsea

Juventus síce v piatok zásluhou dvoch gólov Crisitana Ronalda zvíťazil nad francúzskym tímom Olympique Lyon 2:1, no v prvom súboji na pôde súpera prehral 0:1 a do štvrťfinále postúpili Francúzi.

Šesťdesiatjedenročný Maurizio Sarri prišiel na lavičku Juventusu pred sezónou 2019/2020 po jednom roku v anglickom tíme FC Chelsea. Predtým strávil tri roky v Neapole.

“Starú dámu” povedie Pirlo

Nástupca Massimiliana Allegriho pri kormidle Juve síce obhájil titul v Serie A, no jeho zverenci v LM vypadli ešte skôr ako pred rokom. Ešte vo štvrtok pritom Sarri sebavedomo vyhlásil, že v piatok to nebude jeho posledný zápas ako kouča Juve ani v prípade, ak by klub s Lyonom vypadol. Opak je napokon pravdou.

“Futbalový klub Juventus informuje, že Maurizio Sarri bol uvoľnený z postup tréner prvého tímu. Chceme sa mu poďakovať za to, že pomohol napísať ďalšiu kapitolu v histórii Juventusu tým, že sme deviatykrát za sebou získali taliansky titul,” uviedlo vedenie Juventusu na svojom webe.

Už v sobotu večer vedenie “starej dámy” oznámilo aj meno Sarriho nástupcu, ktorým sa stal Andrea Pirlo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Juventus po vypadnutí z Ligy majstrov vyhodil trénera Sarriho a bleskovo oznámil meno jeho nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!