Kamenná inšpirácia: 7 podarených mramorových inštalácií

18. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

18.6.2020 (Webnoviny.sk) – Mramor je odpradávna považovaný za  unikátny a luxusný materiál , ktorý sa najčastejšie využíva tam,  kde se vyskytuje klasický a nadčasový design. V posledních rokoch ale dizajnéri ukazujú, že má tento materiál miesto aj v súčasných interiéroch. Kombinujú  ho s ďalšími materiálmi – drevom, kovom či plastami, pohrávajú sa s formátmi a efektami.

Vyzývavé spracovanie mramoru pripravil aj  Marmomac – popredný veľtrh špecializujúci sa na mramor a prírodný kameň. Ten otvorí tento rok svoje brány 30. septembra  v historickej Verone.

1. Upcyklované vázy

Štúdio EO kombinuje fúkané sklenené vázy s fragmentami mramoru. Kusy mramoru, v ktorých boli diery , by za iných okolností skončili ako odpad. Propojením so sklenenými valcami ale dostali nový účel a život.

2. Božská knižnica

Fabio Novembre pretína drevený regál bielou mramorovou sochou. Do interiéru tak vstupuje Venuša od Antonia Canova. Dievča, ktorej krása mámila celé generácie.

3. Jemná geometria

V tejto kúpeľni  Alessandro La Spada používa mramorové dosky Corteccia. Tie pripomínajú svojim dekorom žily storočných stromov, ktoré dizajnér jemne doplnil kovovými policami. Priestor oplýva dostatočným úložným miestom a mäkkým svetlom.

4. Drahé ruka v ruke s lacným

Mladá dizajnérka Ilaria Bianchi siahla po veľmi netradičnom materiály – po polystyréne. Mramor par excellance spojila vo svojej limitovanej edici “Duo” práve s materiálom, ktorý se bežne používá pre balenie zásielok , či pre zateplenie.

5. Tropická oáza

Bukurešťská reštaurácia “Kane World Food Studio” autora Bogdana Ciocedica má predstavovať mestskú tropickú oázu. Kombinuje rozmanité materiály ako veľký mramorový pult, matné betónové stĺpy, nábytok z exotického dreva a hrejivé sklenené svetlá.

6. Svetelné kruhy

Dizajnérka Sabine Marcelis je známa svoujou obľubou kruhov. Tentokrát poprekladala masívne bloky neonovými kruhmi. Svetlo zvýrazňuje žily a rozpráva tak  príbeh vzácnej horniny. Projekt “Voie Light” vznikol pre Bloc Studio.

7. Žiarivý kov

“Salute” je set stolov kombinujúcich mramor a kov. Sebastian Herkner ich navrhol pro parížsku spoločnosť La Chance. Tieto ,takmer sochárske produkty, nájdete v rôzných farebných prevedeniach a veľkostiach.

Viac informácií o maramore aj o výstave  Marmomac www.marmomac.com.

Informačný servis

Viac k témam: Marmomac, mramor, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kamenná inšpirácia: 7 podarených mramorových inštalácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!