Kapitán Manchestru United Maguire si zavaril v Grécku, po agresívnom správaní skončil vo väzení

22. augusta 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – Kapitán anglického futbalového klubu Manchester United obranca Harry Maguire sa v sobotu postavil pred súd na gréckom ostrove Syros. Dôvodom je jeho zaangažovanosť v incidente zo štvrtkového večera na neďalekom ostrove Mykonos, po ktorom skončil za mrežami.

Použitie násilia voči polícii

Po výpovedi ho prepustili na slobodu a môže tiež opustiť krajinu, proces však bude pokračovať v utorok.

Vedeniu Manchestru United sa s futbalistom podarilo spojiť a informovalo o tom, že plne spolupracuje s miestnymi bezpečnostnými zložkami. Futbalisti “Red Devils” si aktuálne čerpajú dovolenky, keďže počas ostatného víkendu anglický tím vypadol v semifinále Európskej ligy 2019/2020 s FC Sevilla.

Miestna polícia v piatok vydala vyhlásenie, že trojica občanov Veľkej Británie čelí obvineniam z verbálneho napadnutia, použitia násilia voči polícii a pokusu o úplatok. To všetko mal priniesť zásah bezpečnostných zložiek, ktoré privolali k hádke dvoch osôb.

Policajtovi ponúkli úplatok

Podľa policajnej správy traja muži udreli jedného zo strážcov zákona, ktorý sa pokúšal ukončiť spomenutú hádku. Navyše sa mali brániť pri zatýkaní a pri prevoze na policajnú stanicu sa správali agresívne. Jeden z tria Britov mal po zatknutí ponúknuť policajtovi úplatok, aby skupinu prepustil. Trojica sa dostala na slobodu až v sobotu po výpovedi pred sudcom. Ten určil ďalší termín pojednávania na utorok, Briti ho však nemusia absolvovať osobne a smú dokonca opustiť krajinu a odcestovať domov.

Dvadsaťsedemročný rodák zo Sheffieldu Harry Maguire prestúpil do Manchestru United v lete 2019 z tímu Leicester City za 90 miliónov eur, je tak najdrahším obrancom na svete. V ročníku 2019/2020 odohral za “červených diablov” 38 ligových duelov, v EL si pripísal deväť štartov. Počas sezóny sa stal kapitánom United.

Viac k témam: futbalista, násilie, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kapitán Manchestru United Maguire si zavaril v Grécku, po agresívnom správaní skončil vo väzení © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!