Kapitán „The Reds“ Jordan Henderson je podľa novinárov najlepším hráčom sezóny v Premier League

24. júla 2020 Futbal

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.7.2020 (Webnoviny.sk) – Kapitán futbalistov FC Liverpool Jordan Henderson sa stal najlepším hráčom sezóny v anglickej Premier League v sezóne 2019/2020 na základe hlasovania novinárov. “The Reds” v končiacom sa súťažnom ročníku získali majstrovský titul, prvý po 30 rokoch.

Žurnalisti ocenili výkony stredopoliara Hendersona na hracej ploche aj konanie mimo nej, keď počas pauzy spôsobenej pandémiou koronavírusu sa angažoval pri výbere finančných prostriedkov na pomoc miestnemu zdravotníctvu v boji s ochorením COVID-19. Druhý v ankete skončil stredopoliar Kevin de Bruyne z Manchestru City.

“Som za toto ocenenie mimoriadne vďačný, ale cena je výsledkom práce celého tímu. Počas celej mojej kariéry som nikdy nič nedokázal iba ja sám, vždy to bola zásluha aj môjho blízkeho okolia,” poznamenal Henderson.

FC Liverpool za ostatné necelé dva roky vyhral aj Ligu majstrov či MS klubov. Uvedenú anketu organizujú v Anglicku už od roku 1948.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Kapitán „The Reds“ Jordan Henderson je podľa novinárov najlepším hráčom sezóny v Premier League © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!