Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmenili

2. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Na Slovensko majú od utorka 2. júna povolený na 48 hodín vstup všetci ľudia prichádzajúci z Českej a Maďarskej republiky bez nutnosti domácej a štátnej karantény a bez preukázania sa negatívnym testom na Covid-19.

Doteraz to mali umožnené len osoby s trvalým alebo prechodným pobytom v ČR a Maďarsku. Agentúru SITA o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva SR. Ako dodala hovorkyňa Daša Račková, podmienkou vstupu je, aby sa na hranici ľudia preukázali najmenej dvoma hodnovernými dokladmi.

Viac o téme: Koronavírus

Môže to byť napríklad preukaz o zdravotnom poistení, nájomná zmluva, pracovná zmluva, dohoda o vykonaní práce, potvrdenie od zamestnávateľa, list vlastníctva k nehnuteľnosti určenej na bývanie, živnostenský list, potvrdenie o platbe inkasa, potvrdenie o zriadení účtu v banke či poistná zmluva. „Tento režim bude platiť iba na hraničných priechodoch medzi SR a ČR, resp. Maďarskom,” dodáva Račková.

Od utorka 2. júna od 7:00 môžu územím Slovenska bez zastavenia prejsť aj občania štátov Európskej únie, ktorí sa vracajú do krajiny, v ktorej majú občianstvo. O výnimku pre tranzit nemusia žiadať Ministerstvo vnútra SR, ako to bolo doteraz. Táto povinnosť ostáva občanom krajín Únie, ktorí cestujú do krajiny, kde nemajú občianstvo, ale len trvalý alebo prechodný pobyt. V oboch prípadoch musia opustiť Slovensko do ôsmich hodín, môžu sa zastaviť na nevyhnutné dočerpanie pohonných látok.

Viac k témam: COVID-19, hraničné kontroly, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Karanténa nehrozí a stačia len dva hodnoverné doklady, podmienky vstupu na Slovensko z Česka a Maďarska sa zmenili © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!