Kauza miliónové zmenky sa opäť dostane na súd, prokurátor podal obžalobu na Kočnerovho svedka

22. júna 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

22.6.2020 (Webnoviny.sk) – Prokurátor v kauze falšovania miliónových zmeniek podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Štefana A. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Dňa 22. júna bola na Špecializovaný trestný súd podaná obžaloba v trestnej veci vedenej proti JUDr. Š. A., ktorý je obžalovaný z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov,“ povedala. Vecou sa bude zaoberať rovnaký senát ako ten, ktorý súdil dvojicu Marian K. a Pavol R.

Štefan A. bol v rámci vyšetrovania kauzy zmeniek vyčlenený na samostatné konanie. Na procese s podnikateľom Marianom K. a bývalým šéfom TV Markíza Pavlom R. bol vypočúvaný ako svedok, pričom potvrdzoval verziu obžalovaných.

V kauze falšovania miliónových zmeniek senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo februári uznal podnikateľa Mariana K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. za vinných. Zároveň obom vymeral tresty vo výške 19 rokov väzenia. Marian K. má tiež zaplatiť pokutu 10-tisíc eur.

Súd tak uznal argumenty obžaloby, že zmenky v hodnote 69 miliónov eur, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní na súde domáhal Marian K. voči Pavlovi R. a spoločnosti Markíza Slovakia, nepochádzajú z roku 2000, ako tvrdili obžalovaní a boli teda sfalšované. Keďže obaja sa voči verdiktu o vine odvolali, vo veci bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza miliónové zmenky sa opäť dostane na súd, prokurátor podal obžalobu na Kočnerovho svedka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!