Koronakríza postihla najviac Bratislavu, mestá a obce prišli spolu o viac než 121 miliónov eur

15. augusta 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

15.8.2020 (Webnoviny.sk) – Finančné dôsledky koronakrízy sa najviac prejavili v Bratislave. Ministerstvo financií (MF SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslal tlačový odbor rezortu. V dôsledku výpadku príjmov prišiel magistrát hlavného mesta o viac ako 9,3 milióna eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Nasledujú Košice, ktoré zaznamenali výpadok cez 5,3 milióna eur. Prešov prišiel o viac ako 2,2 milióna eur, Žilina o vyše dvoch miliónov eur.

Štát prišiel o viac než miliardu

Všetky ostatné krajské mestá zaznamenali výpadky presahujúce milión eur. Výpadky príjmov následne spôsobili aj znížené príjmy z daní.

„Ministerstvo financií si plne uvedomuje negatívne vplyvy nižšieho výberu daní na mestá a obce. Tu však netreba zabúdať ani na výpadok príjmov pre štát. Kým mestá, obce a vyššie územné celky (VÚC) stratili spolu približne 170 miliónov eur, štát má prognózovaný výpadok príjmov vo výške presahujúcej 1,4 miliardy eur,“ povedal štátny tajomník MF SR Ľuboš Jančík.

Najnižšie výpadky v malých obciach

Výpadok príjmov miest a obcí dosiahol celkovo vyše 121 miliónov eur. Najnižšie výpadky príjmov zaznamenali malé obce. MF SR podotýka, že skomplikovať situáciu v nich dokážu aj malé výpadky.

Obec Babinec eviduje napríklad výpadky vo výške 771 eur, Haluzice 1 088 eur a obec Nový Svet 1 102 eur. MF SR dodalo, že podobné výpadky mali aj mnohé ďalšie malé obce.

Viac k témam: dane, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronakríza postihla najviac Bratislavu, mestá a obce prišli spolu o viac než 121 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!