Koronakríza pribrzdila počet žiadostí o dôchodok, mohli za to aj bezpečnostné opatrenia v poisťovniach

4. augusta 2020 Poisťovníctvo

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

4.8.2020 (Webnoviny.sk) – Koronakríza v prvom polroku tohto roka pribrzdila počet podaných žiadostí o niektorú z dôchodkových dávok.

Viac o téme: Koronavírus

O dôchodok v januári až júni tohto roka požiadalo 53 373 poistencov. V porovnaní s prvým polrokom minulého roka je to takmer o 5-tisíc žiadostí o penziu menej. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Medziročne počet žiadostí o dôchodok stúpa

Medziročne však počet žiadostí o dôchodkové dávky stúpa.

“Za rok 2019 to bolo v porovnaní s predchádzajúcim obdobím o 10 percent viac,” uviedol hovorca poisťovne.

Od januára do konca roka 2019 dostala Sociálna poisťovni celkovo 108 962 žiadostí o dôchodok, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2018 nárast o 10 103 žiadostí.

Poisťovňa zaviedla bezpečnostné opatrenia

Sociálna poisťovňa zaviedla po vypuknutí koronakrízy mnohé obmedzenia súvisiace s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19, najmä dočasné zrušenie osobnej návštevy v pobočkách poisťovne pri vybavovaní žiadosti o dôchodok.

Osobitné postupy spisovania žiadosti o dôchodok, ktoré platili v súvislosti s preventívnymi opatreniami prijatými v čase pandémie korovavírusu, zrušila od 1. júna tohto roka.

“Od 1. júna 2020 sa žiadosť o dôchodok spisuje za osobnej prítomnosti žiadateľa o dôchodok v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne,” informoval začiatkom júna tohto roka hovorca poisťovne.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, dôchodci, koronakríza, Koronavírus, penzisti, starobný dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronakríza pribrzdila počet žiadostí o dôchodok, mohli za to aj bezpečnostné opatrenia v poisťovniach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!