Koronakríza znížila počet cudzincov pracujúcich na Slovensku, najviac ubudlo Ukrajincov

12. júla 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

12.7.2020 (Webnoviny.sk) – Pandémia koronavírusu v máji znížila počet cudzincov pracujúcich na Slovensku. Ku koncu mája u nás pracovalo 74,8-tisíca cudzincov, čo bolo o 1,4-tisíca menej ako v apríli. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 2,7-tisíca cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Z EÚ najviac Rumunov

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V máji ich na slovenskom trhu práce ubudlo 704, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás znížil na 21,7-tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku v máji klesol o 288 osôb na 12,6-tisíca.

Viac o téme: Koronavírus

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 8-tisíc, nasledovali Česi s 5,9-tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1-tisíca.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Štvrtina cudzincov v Bratislave

Vyše štvrtina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu mája tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 20,9-tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 8-tisíc zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,5-tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len desať cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci mája v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, práca
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronakríza znížila počet cudzincov pracujúcich na Slovensku, najviac ubudlo Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!