Koronavírus potvrdili u 533 zamestnancov továrne, nakazili sa od jedného robotníka

11. mája 2020 Svet

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

11.5.2020 (Webnoviny.sk) – Jeden pracovník nakazil vo firme na spracovanie rýb v Ghane ďalších 533 kolegov. Uviedol to prezident krajiny Nana Akufo-Addo s tým, že prípad sa stal v meste Tema. Celkovo sa počet infikovaných v tomto africkom štáte vyšplhal na 4 700.

Nové prípady zistili z 921 nevybavených vzoriek zozbieraných na testovanie minulý mesiac. Politik zatiaľ nepovedal, aké opatrenia zaviedli či zavedú v súvislosti so situáciou.

Viac o téme: Koronavírus

Prezident takisto vyhlásil, že od vypuknutia pandémie v krajine zomrelo 22 ľudí. Prvý prípad nákazy tam zaregistrovali v marci. “Čim viac ľudí testujeme, tým viac osôb má pozitívny test na vírus,” vyhlásil Akufo-Addo.

Úrady doteraz otestovali vyše 160-tisíc obyvateľov a pridali ďalších sedem stredísk na urýchlenie testovania. Prezident predĺžil zákaz stretávania sa na verejnosti a dodal, že školy a hranice budú aj naďalej zatvorené.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus potvrdili u 533 zamestnancov továrne, nakazili sa od jedného robotníka © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!