Koronavírus zasiahol aj IBM, technologický gigant sa údajne chystá prepúšťať tisícky ľudí

24. mája 2020 Ekonomika

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

24.5.2020 (Webnoviny.sk) – Americká technologická spoločnosť IBM podľa denníka Wall Street Journal prepustí nešpecifikovaný počet zamestnancov v USA. Denník, ktorý citoval nemenovanú osobu oboznámenú s plánmi IBM, uviedol, že firma by mohla zrušiť tisíce pracovných pozícií. V závere minulého roka mala spoločnosť IBM celosvetovo približne 352 600 zamestnancov.

Generálny riaditeľ technologického gigantu Arvind Krishna minulý mesiac investorov upozornil na neistotu súvisiacu s pandémiou ochorenia Covid-19.

Viac o téme: Koronavírus

Počas januára až marca príjmy spoločnosti v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesli o 3,4 percenta, pričom firma uviedla, že čiastočným dôvodom je pandémia koronavírusu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Šéf IBM však v apríli povedal, že firma bude pokračovať v rušení podnikania v oblasti softvéru a služieb, ktoré nesúvisia s dvoma hlavnými oblasťami jej priorít, a to s cloudovými službami a umelou inteligenciou.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus COVID-19 v USA, prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus zasiahol aj IBM, technologický gigant sa údajne chystá prepúšťať tisícky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!