Košickí poslanci schválili odpustenie poplatkov za letné terasy, zrušili aj bezplatné parkovanie

28. mája 2020 Slovensko

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

28.5.2020 (Webnoviny.sk) – Prevádzkovatelia letných terás v Košiciach nebudú musieť v tomto roku platiť poplatok za užívanie verejného priestranstva. Ročný príjem mesta z poplatkov za letné terasy predstavuje približne 250-tisíc eur. Zmenu všeobecné záväzného nariadenia (VZN) schválili poslanci na dnešnom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Zmiernenie následkov mimoriadnej situácie

Pripravovaná zmena VZN sa týka poplatku za zabratie verejného priestranstva pre letné terasy, či už na Hlavnej ulici, alebo aj v ďalších častiach nášho mesta. Nulovými poplatkami chceme reštauráciám, kaviarňam alebo barom pomôcť, aby sa čo najskôr zotavili z problémov, ktoré im spôsobila koronakríza. Rovnako nám ide o to, aby sa najmä Košičania a turisti čo najrýchlejšie vrátili do centra,“ uviedol ešte skôr košický primátor Jaroslav Polaček.

Viac o téme: Koronavírus

Ako sa uvádza v dôvodovej správe, cieľom je podpora opatrení na zmiernenie niektorých následkov z dôvodu mimoriadnej situácie v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Mesto ako správca dane navrhuje dočasne rozšíriť oslobodenie z dôvodu mimoriadnej situácie vyhlásenej vládou v súvislosti s ochorením COVID-19 a s tým súvisiacim povinným uzatvorením alebo zásadným obmedzením fungovania prevádzok kaviarní, barov a reštaurácii.

Zrušili bezplatné parkovanie

Ročný príjem z poplatkov za letné terasy predstavuje približne 250-tisíc eur a odpustenie poplatkov bude možné len pri splnení všetkých podmienok. Žiadateľ bude musieť mať tiež vyrovnané všetky finančné podlžnosti voči mestu.

Zastupiteľstvo zároveň zrušilo bezplatné parkovanie v meste. „Od 1. apríla bolo parkovanie bezplatné, hlavne z toho dôvodu, aby sme umožnili pomoc tým, ktorí si ju nevedia zabezpečiť, a prišlo nám vhodné, aby v danú chvíľu ľudia používali viac individuálnu dopravu pred tou verejnou. Od 1. júna bude parkovanie v Košiciach tak, ako sme boli v minulosti zvyknutí, teda na základe úhrady,“ dodal Polaček.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, letné terasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Košickí poslanci schválili odpustenie poplatkov za letné terasy, zrušili aj bezplatné parkovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte plný byt nepotrebných vecí ? Predajte tu a teraz PREDAŤ TERAZ

Only members can leave comments. Prihlásiť sa alebo Register!